KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13761007
nr 1376 1007
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad Finja Maj 1947, ca 41x57 cm. Yttermått inklusive ram: 58x72
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:58:54
30/1 12:50:02
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman